Βρειτε μας στα Social Media

ΚΡΉΤΗ

Κρητικόπουλα διακρίθηκαν σε διαγωνισμό ρομποτικής | ΦΩΤΟ

Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση xalkiadakis
Διαφήμιση xalkiadakis
87 Shares

Οργανισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, Επιστήμης, Τεχνολογίας και Μαθηματικών (WROHellas) σε συνεργασία με τον Τομέα πληροφορικής του 1ου ΕΚ και το 6ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου διεξήγαγε την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 στο αμφιθέατρο του 6ου ΕΠΑΛ, τον Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Κρήτης.

Ο Τελικός του Πανελλήνιου Διαγωνισμού θα διεξαχθεί στην Αθήνα, το Σαββάτο 18 Μαρτίου 2017 στο ΟΑΚΑ – αίθουσα ¨Κασιμάτης» και θα συμμετέχουν οι ομάδες που προκρίθηκαν από τους Περιφερειακούς διαγωνισμούς όλης της χώρας.

Οι ομάδες που συμμετείχαν στην κατηγορία του Γυμνασίου ήταν 7 από τις οποίες προκρίθηκαν για τον τελικό οι παρακάτω 2 ομάδες :

1η θέση :
Ομάδα : Robolegobusters από το 3o Γυνάσιο Ηρακλείου Κρήτης
Μαθητές : Νικολέτα Σταματουλάκη, Δημήτρης Γιακουμάκης
Προπονητής : Μπριντάκης Γιάννης

2η θέση :
Ομάδα : LEGO MindROB από το 3o Γυνάσιο Ηρακλείου Κρήτης
Μαθητές : Φανιουδάκης Πέτρος, Στέφανος Καρυωτάκης
Προπονητής : Μπριντάκης Γιάννης

Αντίστοιχα οι ομάδες που συμμετείχαν στην κατηγορία του Δημοτικού ήταν 17 από τις οποίες προκρίθηκαν για τον τελικό οι παρακάτω 5 ομάδες :

1η θέση :
Ομάδα : P.B.O. από το 31o Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου
Μαθητές : Γιγουρτάκης Δημήτριος, Νικολούδης Νέστορας, Νικολούδης Ορέστης
Προπονητής : Νικολούδης Ιωάννης.

2η θέση :
Ομάδα : Χρονοταξιδιώτες. από το 24o και 31ο Δημοτικά Σχολεία Ηρακλείου
Μαθητές : Χαραλαμπάκη Κατερίνα, Μανιαδάκης Αλκίνοος, Μανιαδάκης Φάνης, Πρωιμάκης Ηλίας, Χαραλαμπίδης Βαγγέλης, Τσαμάνδουρας Δημήτρης.
Προπονητής : Χαραλαμπάκης Γιάννης

3η θέση :
Ομάδα : LEGOmaniacs από το 33o+43ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου Κρήτης
Μαθητές : Ξυδάκης Γιώργος, Ξυδάκης Στυλιανός, Δαμιανάκη Ελευθερία, Βεϊσάκης Εμμανουήλ, Στερεός Ιωάννης, Πελεκανάκης Γιωργος
Προπονητής : Ρονιώτης Αλέξανδρος

4η θέση :
Ομάδα : J.S. (Junior Scientists) από το 23o Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου Κρήτης
Μαθητές : Στρατάκη Ελένη, Ζωγραφάκη Ειρήνη, Βασιλάκη Στέλα, Σταθάκης Χρήστος, Τσιμπούκας Μάριος
Προπονητής : Μαρκάκης Θεμιστοκλής

5η θέση :
Ομάδα : αΣΤέρια από το Δημοτικό Σχολείο Βαγιονιάς
Μαθητές : Ορφανάκης Ιωάννης, Αθουσάκης Νικόλαος, Κατσούνας Γεώργιος, Ψιμοπουλάκης Ευάγγελος, Καραταράκης Νικόλαος, Παπαϊωάννου Στυλιανός.
Προπονητής : Κωστένης Ελευθέριος

 

 

Πηγή: candianews

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση louvro
Διαφήμιση vision
Ακολουθήστε το Daynight.gr σε Google News, Facebook και Instagram.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Κρήτη, την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Daynight.gr
Διαφήμιση CRETANPHYSIS
Διαφήμιση cretan
Διαφήμιση louvro
Διαφήμιση CRETANPHYSIS
Διαφήμιση vision
Διαφήμιση
Διαφήμιση gialos
Διαφήμιση

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Copy link
Powered by Social Snap