Προκριματικά Μουντιάλ με γκολ, θέαμα και φαβορί

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Τρία παιχνίδια έχoυμε ξεχωρίσει στο livebetting.com.cy από το κουπόνι του στοιχήματος για σήμερα, με το πρόγραμμα να είναι πλούσιο και το ενδιαφέρον να βρίσκεται στα προκριματικά του Παγκοσμίου κυπέλλου με αποδόσεις από τη stoiximan cy .

ΣΕΡΒΙΑ –  ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (21:45)

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Σέρβοι, οι οποίοι επικράτησαν εντός έδρας της Ιρλανδίας με 3-2. Η ομάδα του Τουμπάκοβιτς, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπόουεν στο 18ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο με τον συνήθη ύποπτο Βλάχοβιτς. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό και με δύο γκολ του Μίτροβιτς στο 69’ και το 75′ έκαναν μεγάλο βήμα για την πρώτη νίκη στην διοργάνωση. Το μόνο που κατάφεραν οι Ιρλανδοί ήταν να μειώσουν στο 86ο λεπτό για το τελικό 3-2. Οι γηπεδούχοι στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης παραμένουν αήττητοι με τρεις ισοπαλίες και δύο νίκες.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Πορτογαλία αν και  δεν έπεισε με την εμφάνισή της κατάφερε να ξεκινήσει με νίκη στα προκριματικά του Μουντιάλ επικρατώντας με 1-0 του Αζερμπαϊτζάν. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 36ο λεπτό με αυτογκόλ του Μεντβέντε. Οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης μετράνε  τέσσερις νίκες και μία ήττα, αυτήν κόντρα στη Γαλλία για την προτελευταία αγωνιστική του UEFA Nations League.

Φαβορί στην αναμέτρηση εμφανίζονται οι Πορτογάλοι αν και στα τελευταία παιχνίδια τους δεν πείθουν με την αγωνιστική εμφάνιση την οποία επιδεικνύουν. Από την άλλη η Σερβία είναι μία πάρα πολύ καλά δουλεμένη ομάδα και δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος. Βάση προϊστορίας περιμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Το προαναφερθέν σενάριο έχει επιβεβαιωθεί και στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων. Ποντάρισμα στο Goal-Goal σε απόδοση 1.90

ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΜΑΛΤΑ (21:45)

Ισόπαλη χωρίς σκορ αναδείχθηκαν οι Σλοβάκοι στην πρεμιέρα των προκριματικών του Παγκοσμίου κυπέλλου κοντά στην Κύπρο εκτός έδρας. Με την ισοπαλία αυτή βαθμολογικά χάνουν αρκετό έδαφος, μιας και πλέον βρίσκονται στο -2 από την Σλοβενία που είναι και η μεγάλη τους αντίπαλος. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης εμφανίζονται αρκετά νωθροί, με αποτέλεσμα να έχουν μόλις μία νίκη και τα υπόλοιπα αποτελέσματα να συνοδεύονται από δύο ισοπαλίες και δύο ήττες.

Στον αντίποδα η Μάλτα, είναι φανερό πως δεν έχει καμία ελπίδα στον όμιλο και μοιραία θα καταλήξει στις τελευταίες θέσεις. Στην πρεμιέρα των προκριματικών ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από τη Ρωσία, κάνοντας μία καλή εμφάνιση μέχρι το 60ο λεπτό. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης μετράει τρεις νίκες μία ισοπαλία και μία ήττα έχοντας σκοράρει και στα 5.

Η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, είναι κάτι παραπάνω από υπαρκτή. Οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα και να μη μείνουν κι άλλο πίσω βαθμολογικά. Από την άλλη η Μάλτα αν και χαμηλής δυναμικής ομάδα δεν μπορούμε να παραβλέψουμε πως στα τελευταία παιχνίδια της παίζει αρκετά ανοιχτά και βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα. Περιμένουμε να το κάνει και κόντρα στη Σλοβακία με το σενάριο να βρουν να σκοράρουν και οι δύο ομάδες να βρίσκεται σε πολύ υψηλή απόδοση. Θα ρισκάρω στο Goal-Goal σε απόδοση 2.65.

ΚΡΟΑΤΙΑ – ΚΥΠΡΟΣ (19:00)

Ήττα σοκ με 1-0 γνώρισαν οι Κροάτες στην πρεμιέρα των προκριματικών στην έδρα της Σλοβενίας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Λόβριτς στο 15ο λεπτό μετά από ωραία πάσα του Σποράκ. Η ήττα αυτή πέρα από ότι φέρνει τους Κροάτες αρκετά μακριά την κορυφή της βαθμολογίας, είναι και ένα δείγμα της κακής αγωνιστικής κατάστασης τις οποίας περνάνε, αγνοώντας τη χαρά της νίκης για πάνω από πέντε αγωνιστικές έχοντας τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία. Αυτό έχει πεισμώσει αρκετά στους παίκτες του Ντάλίκ Ζλάτκο που θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα και στις καλές εμφανίσεις.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Κύπρος, στάθηκε αντάξια των περιστάσεων και κατάφερε να πάρει σπουδαίο βαθμό εντός έδρας κόντρα στη Σλοβακία. Το παιχνίδι δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας με το μηδέν να κυριαρχεί σε όλα περίπου τα σημεία. Η Κύπρος όπως είναι φανερό ξεκινάει από θέση αουτσάιντερ στο όμιλο και πολύ δύσκολα θα καταφέρει να πάρει και την πρόκριση, όμως είναι μία ευκαιρία να χτίσει πάνω στην εμπειρία που της δίνουν τέτοιου είδους παιχνίδια με σκοπό να βελτιωθεί στο μέλλον.

Η Κροατία παίζει με την πλάτη στον τοίχο καθώς με νέα απώλεια θα βρεθεί πολύ μακριά από τον στόχο της. Από την άλλη η Κύπρος όπως έδειξε και στο παιχνίδι με τη Σλοβακία το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να αμύνεται. Το ασιατικό 2(+2) της Κύπρου έχει αξία με βάση την εικόνα και της Κροατίας στα τελευταία παιχνίδια και θα προστεθεί στις επιλογές μου.

Καθημερινές προβλέψεις και στοιχηματικές αναλύσεις στο livebetting.com.cy, όπως επίσης και παρουσίαση των στοιχηματικών εταιρείων με άδεια στην Κύπρο.