Ρέθυμνο
Δήμος Ρεθύμνου: «Ελάτε να καθαρίσουμε την πόλη μας»
Το Τμήμα Καθαριότητας και Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ρεθύμνης, σε συνεργασία με το Τμήμα Εθελοντισμού και το Δίκτυο ΡΕΘελοντώ, ξεκινά τη διοργάνωση σταθερών και επαναλαμβανόμενων δράσεων καθαρισμού στις περιοχές του Δήμου, οι οποίες έχουν ανάγκη.
Λόγω των μέτρων υγιεινής και προστασίας για τον Covid-19, οι προαναφερθείσες δράσεις θα διοργανωθούν και θα υλοποιηθούν αυστηρά και μόνο από τα αρμόδια Τμήματα του Δήμου Ρεθύμνης, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Υγείας της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης και τα Σώματα Ασφαλείας, σε συγκεκριμένες ημέρες και ώρες.
Απαραίτητη προϋπόθεση για κάθε ενδιαφερόμενο, ο οποίος επιθυμεί να συμμετάσχει στην πρώτη φάση των δράσεων, είναι η δήλωση συμμετοχής έως 17 Δεκεμβρίου 2020, με τους ακόλουθους τρόπους:
e-mail: ethelontismos.rethymno@gmail.com
τηλέφωνο: 2831040141-2 ώρες Γραφείου (Τμήμα Εθελοντισμού)
6974041704 ώρες Γραφείου (κα Αγγελική Σερβιλάκη, Υπεύθυνη ΡΕΘελοντώ)
![](https://www.daynight.gr/wp-content/uploads/2021/02/logo.png)
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Νεκρός ηλικιωμένος τουρίστας σε παραλία του Ρεθύμνου
-
XANIA2 ημέρες πριν
Ανεξέλεγκτη η φωτιά στα Χανιά: Εκκενώνονται άλλα 2 χωριά
-
XANIA3 ημέρες πριν
Κρήτη: Χειροπέδες σε ιδιοκτήτη σκύλου – Τον είχε πεταμένο σε άθλιες συνθήκες
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Μεγάλη αστυνομική επιχείρηση στον Μυλοπόταμο – Ψάχνουν τους δράστες ξυλοδαρμού του Ελληνοκαναδού