Ρέθυμνο | Στην κορυφή το Πέραμα μετά το χθεσινό διπλό | Δείτε το σημερινό πρόγραμμα

Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Μεγάλη κερδισμένη του Ρεθεμθωτικου ντέρμπι ήταν ΕΝΩΣΗ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ που επικράτησε του ΑΣΤΕΡΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ με 0-2 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος με τους ΣΚΟΥΛΟΥΔΗ και ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΤΣΙ να σκοράρουν στην αρχή και στο τελος του δεύτερου ημιχρόνου αντίστοιχα.
-Με δύο γρήγορα γκολ των ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ και ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗ στο πρώτο 20λεπτό της αναμέτρησης αλλά και τον ΚΑΡΓΑΚΗ να σκοράρει για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική ,ο ΟΦΑ πέρασε απο το ΣΠΗΛΙ και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πινακα.
-Δυνατό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Αλφας με τους γηπεδούχους να εχουν τρία δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες απέναντι σε έναν ΨΗΛΟΡΕΙΤΗ που έμεινε με δέκα παίκτες απο το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον ΔΡΑΚΑΚΗ να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα.Να σημειώσουμε πώς οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.
-Τέλος η ΕΑΠ παρά τις απουσίες της επικράτησε του φλύαρου σήμερα ΠΑΟ ΑΛΦΑΣ με 2-0.Οι ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ με πέναλτι και ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ οι σκόρερ.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στην Α Κατηγορία Ρεθύμνου.
Σαββατο 1 Οκτωβρίου (16:00)

ΤΕΛΙΚΑ

ΚΑΛΥΒΟΣ-ΨΗΛΟΡΕΙΤΗΣ 2-1
8′ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗΣ(ΚΑΛ)
50′ #######(ΨΗΛ)
65’ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ(ΚΑΛ)
****

ΣΠΗΛΙ-Ο.Φ.ΑΡΜΕΝΩΝ 0-3
15′ ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗΣ(ΟΦΑ)
22′ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ(ΟΦΑ)
67′ ΚΑΡΓΑΚΗΣ(ΟΦΑ)
****

Ε.Α.Π-ΑΛΦΑ 2-0
49′ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ(ΕΑΠ)πέναλτι
65′ ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ(ΕΑΠ)
****

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-Α.Ε.Μ 0-2
60’ΣΚΟΥΛΟΥΔΗΣ(ΑΕΜ)
90′ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΤΣΙ(ΑΕΜ)

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ 3ΗΣ ΚΑΙ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α ΚΑΙ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ!!!