Ρέθυμνο
Τα… κουλά του Ρεθύμνου: Το φανάρι που βρίσκεται 10 μέτρα από την πόρτα του δημαρχείου ΔΕΝ λειτουργεί εδώ και 2 χρόνια!
Μια πραγματικά θλιβερή εικόνα και μάλιστα ακριβώς μπροστά από το Δημαρχείο Ρεθύμνου, αντικρίζουν καθημερινά εκατοντάδες πεζοί που περνούν από τη διάβαση, καθώς στο συγκεκριμένο σημείο δεν λειτουργεί εδώ και δύο περίπου χρόνια ο πράσινος σηματοδότης για τους πεζούς!
Συγκεκριμένα, στην Λεωφόρο Κουντουριώτη στο φανάρι που βρίσκεται 10 μέτρα από την είσοδο που μπαινοβγαίνουν οι δημοτικοί μας άρχοντες καθημερινά, οι πεζοί θα πρέπει είτε να έχουν μαντικές ικανότητες, είτε να τσεκάρουν το φανάρι για τα αυτοκίνητα και να πράττουν αναλόγως προκειμένου να διασχίσουν το δρόμο.
Μια εικόνα που σίγουρα δεν είναι κολακευτική.
Τουλάχιστον ο κόκκινος σηματοδότης για τους πεζούς, λειτουργεί κανονικά…
Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, ε;
ΥΓ: Κι όπως πολύ σωστά επισήμανε φίλη του Daynight, από το συγκεκριμένο φανάρι διέρχονται καθημερινά και εκατοντάδες παιδιά με τους γονείς τους, καθώς απέναντι βρίσκεται η είσοδος του δημοτικού σχολείου…
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Νεκρός ηλικιωμένος τουρίστας σε παραλία του Ρεθύμνου
-
XANIA2 ημέρες πριν
Ανεξέλεγκτη η φωτιά στα Χανιά: Εκκενώνονται άλλα 2 χωριά
-
XANIA3 ημέρες πριν
Κρήτη: Χειροπέδες σε ιδιοκτήτη σκύλου – Τον είχε πεταμένο σε άθλιες συνθήκες
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Μεγάλη αστυνομική επιχείρηση στον Μυλοπόταμο – Ψάχνουν τους δράστες ξυλοδαρμού του Ελληνοκαναδού