Ο Ερμής Ζωνιανών κατέκτησε με «8άρα» το Super Cup Ρεθύμνου!

Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Ο Ερμής Ζωνιανών συνέτριψε με σκορ 8-0 τον ΑΟΝ Αστέρα και έφτασε στην τρίτη κατάκτηση Super Cup Ρεθύμνου στην ιστορία του, το οποίο αφιέρωσε στον Βαγγέλη Κάββαλο, που έφυγε από την ζωή πριν σχεδόν ένα μήνα.

Η ομάδα των Ζωνιανών άνοιξε το σκορ με τον Κουκούλη στο 11′, ενώ έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Βιτώρο.

Στην επανάληψη ο Ερμής ήταν καταιγιστικός και βρήκε έξι ακόμη τέρματα!

Αρχικά ο Λίτσκας έκανε το 3-0 με κεφαλιά στο 57′, ενώ ο Αντωνόπουλος άφησε την ομάδα του ΑΟΝ Αστέρα με δέκα παίκτες.

Στο 65′ ο Βιτώρος έκανε το 4-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ και δύο λεπτά αργότερα ο Λίτσκας με πέναλτι έκανε το 5-0.

Το 6-0 ήρθε από τον Χασουράκη στο 77′, το 7-0 ο Μπαμπουλάκης στο 81′ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε με το… κερασάκι στην τούρτα ο Κασαπάκης στο 88′!

Συνθέσεις:

Ερμής Ζωνιανών: Χρήστου, Τουρνάκης, Γεμιστός (60’ Κασαπάκης), Σαρρής (70’ Χασουράκης), Μπαμπουλάκης, Αριστεινίδης (71’ Παρασύρης), Κεφαλούκος, Βιτώρος, Λίτσκας, Γκελοσάνι (60’ Αυγουστάκης), Κουκούλης (46’ Ξηρός).