Βρειτε μας στα Social Media

Ρέθυμνο

Δύο ακόμα μετάλλια για τους Ρεθυμνιώτες στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης

Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση xalkiadakis
Διαφήμιση xalkiadakis
71 Shares

Με σπουδαίες επιτυχίες συνεχίζεται και η 3η μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος κολύμβησης στο ΟΑΚΑ, με τους Ρεθυμνιώτες να κατακτούν ακόμα δύο μετάλλια.

Τα αδέρφια Κωστάκη κατάφεραν να ανέβουν ξανά στο βάθρο. Ο Παναγιώτης, μετά το χρυσό στα 4χ100μ. Ελεύθερο την 1η μέρα, κατάφερε να κερδίσει ακόμα ένα χρυσό μετάλλιο σήμερα. Με το σκουφάκι του Άρη Θεσσαλονίκης πήρε την 1η θέση στα 4χ200μ. Ελεύθερο με χρόνο 7’43’’97. Όμως, η Δέσποινα και ο Παναγιώτης Κωστάκης συνεργάστηκαν στα 4χ100μ. Ελεύθερο Mix την 2η μέρα και με χρόνο 3’47’’52 ανέβηκαν στο 3ο σκαλί του βάθρου.

Παράλληλα, οι υπόλοιποι Ρεθυμνιώτες-τισσες πραγματοποιούν σπουδαίες εμφανίσεις με νέα ατομικά ρεκόρ και πολλές παρουσίες σε τελικούς, καταφέρνοντας να ανεβάσουν ξανά ψηλά τη Ρεθυμνιώτικη κολύμβηση και τον ΝΟΡ. Να σημειώσουμε ότι η αγωνιστική δράση θα ολοκληρωθεί αύριο στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1η ΜΕΡΑ
Τελικοί
Παναγιώτης Κωστάκης: 6ος στα 50μ. Ύπτιο με 28’’38.
Μελίνα Μανιουδάκη: 8η στα 50μ. Ύπτιο με 32’’25.
Σκυταλοδρομία
4χ100μ. Ελεύθερο Εφήβων: 1η θέση Άρης Θεσσαλονίκης με 3’29’’94 (Ζαχαριάδης, Φλώρος, Σίσκος, Παναγιώτης Κωστάκης).

2η ΜΕΡΑ
Τελικοί
Κατερίνα Δερεδάκη: 5η στα 400μ. Μ.Α. με 5’26’’29
Κατερίνα Δερεδάκη: 7η στα 200μ. Πεταλούδα με 2’38’’41
Μαρία Γαλανομάτη: 6η στα 50μ. Ύπτιο με 33’’42
Ελευθερία Καφφάτου: 9η στα 400 Μ.Α. με 5’49’’47
Βαθμολογούμενη 16άδα
Παναγιώτης Κωστάκης 9ος στα 50μ. Ελεύθερο με 24’’33
Μιράλμπα Σούλα 10η στα 100μ. Πεταλούδα με 1’08’’27
Δημήτρης Σηφάκης 11ος στα 200μ. Ύπτιο με 2’16’’07
Ιωάννης Σαριδάκης 12ος στα 200μ. Ελεύθερο με 2’09’’29
Κωστάκη Δέσποινα 13η στα 50μ. Ελεύθερο με 28’’38
Μάρκος Καρυστιανός 15ος στα 200μ. Πεταλούδα με 2’36’’17
Παντελής Δρανδάκης 15ος στα 100μ. Πρόσθιο με 1’19’’06
Εκτός 16άδας
Αλεξάνδρα Καπετανάκη: 18η στα 200μ. Ύπτιο με 2’33’’71
Παναγιώτα Ζωιδάκη: 23η στα 50μ. Ύπτιο με 34’’82
Δημήτρης Φυρφίρης: 19ος στα 50μ. Ύπτιο με 33’’22
Ραφαέλα Μαφουδάκη: 21η στα 100μ. Πρόσθιο με 1’25’’67
Γρηγόρης Πολάκης: 34ος στα 100μ. Πρόσθιο με 1’24’’15
Αλεσάντρο Σούλα: 17ος στα 200μ. Πεταλούδα με 2’29’’69
Σκυταλοδρομίες
4χ100μ. Ελεύθερο Mix Ε-Ν: 3η θέση Άρης Θεσσαλονίκης με 3’47’’52 (Βασίλης Φλώρος, Παναγιώτης Κωστάκης, Μυρόπη Δάλλα, Δέσποινα Κωστάκη).

3η ΜΕΡΑ (πρωί)
Γιάννης Σαριδάκης: 6ος στα 100μ. Ελεύθερο στα προκριματικά με 57’’88 (πρόκριση σε τελικό).
Βαθμολογούμενη 16άδα
Κατερίνα Δερεδάκη: 9η στα 200μ. Μ.Α. με 2’38’’17.
Παντελής Δρανδάκης: 14ος στα 50μ. Πρόσθιο με 35’’12.
Μάρκος Καρυστιανός: 15ος στα 200μ. Μ.Α. με 2’42’’03.
Εκτός 16άδας
Γρηγόρης Πολάκης: 36ος στα 50μ. Πρόσθιο με 38’’62.
Ραφαέλλα Μαφουδάκη: 20ή στα 100μ. Ελεύθερο με 1’06’’33.
Σκυταλοδρομίες
4χ100μ. Μ.Ο. ΠΠ Β’: 6η θέση ΝΟΡ με 4’44’’38 (Δημήτρης Φυρφίρης, Παντελής Δρανδάκης, Μάρκος Καρυστιανός, Γρηγόρης Πολάκης).
4χ200μ. Ελεύθερο Εφήβων: 1η θέση Άρης Θεσσαλονίκης με 7’43’’97 (Κ. Ζαχαριάδης, Α. Φλώρος, Α. Σίσκος, Παναγιώτης Κωστάκης).

πηγή: sportsmagazine.gr

Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση louvro
Διαφήμιση vision
Ακολουθήστε το Daynight.gr σε Google News, Facebook και Instagram.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Κρήτη, την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Daynight.gr
Διαφήμιση CRETANPHYSIS
Διαφήμιση cretan
Διαφήμιση louvro
Διαφήμιση CRETANPHYSIS
Διαφήμιση vision
Διαφήμιση
Διαφήμιση gialos
Διαφήμιση

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Copy link
Powered by Social Snap