XANIA
Ο αγαπημένος «Ντόντος» εκλέχτηκε δημοτικός σύμβουλος στα Χανιά!
O Λευτέρης Κοκογιαννάκης που έγινε γνωστός από τον χαρακτήρα του ξεχωριστού Ντόντου στην σειρά «Κομάντα και Δράκοι» είναι ένα από τα νέα πρόσωπα που θα στελεχώσουν το δημοτικό συμβούλιο Χανίων καθώς εξελέγη τρίτος στην Δημοτική Ενότητα Σούδας με 663 σταυρούς, με την παράταξη «Για τα Χανιά» του Παναγιώτη Σημανδηράκη.
Χαρακτηριστικό είναι το στιγμιότυπο που απαθανάτισε το zarpanews.gr από την βραδιά των εκλογών, με την σφιχτή αγκαλιά του Δημάρχου με τον Λευτέρη Κοκογιαννάκη, στο εκλογικό κέντρου του συνδυασμού μετά τα πρώτα αποτελέσματα.
Ξεχωριστός και ταλαντούχος ο Λευτέρης, είναι από τα πρόσωπα που περιμένουμε να εμπλουτίσουν ουσιαστικά το συμβούλιο με τις σκέψεις, τις προτάσεις και την διεισδυτική του ματιά αλλά και ως σύμβολο του αγώνα για συμπερίληψη και ίσα δικαιώματα σε όλες τις πτυχές της κοινωνικής ζωής.
![](https://www.daynight.gr/wp-content/uploads/2021/02/logo.png)
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Νεκρός ηλικιωμένος τουρίστας σε παραλία του Ρεθύμνου
-
XANIA2 ημέρες πριν
Ανεξέλεγκτη η φωτιά στα Χανιά: Εκκενώνονται άλλα 2 χωριά
-
XANIA3 ημέρες πριν
Κρήτη: Χειροπέδες σε ιδιοκτήτη σκύλου – Τον είχε πεταμένο σε άθλιες συνθήκες
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Μεγάλη αστυνομική επιχείρηση στον Μυλοπόταμο – Ψάχνουν τους δράστες ξυλοδαρμού του Ελληνοκαναδού