Χωρίς κατηγορία
Δούκισσα Νομικού: Το νέο μου χόμπι είναι η ψυχοθεραπεία μου
Από πέρυσι το καλοκαίρι ανακάλυψα μια καινούργια ασχολία που με ηρεμεί απόλυτα. Τη ζωγραφική. Όχι, δεν εννοώ την κλασική ζωγραφική σε καμβά, σε χαρτί ή έστω σε ένα κομμάτι χαρτοπετσέτας, αλλά τη ζωγραφική πάνω σε πέτρες.
Αυτή η διαδικασία έχει δύο στάδια. Το πρώτο έχει να κάνει με την εύρεση της κατάλληλης πέτρας στην παραλία (να είναι μεγάλη, λεία, στρογγυλή ή οβάλ) -από μικρή είχα μανία και μάζευα πέτρες στις διακοπές- και στο δεύτερο στάδιο τις ζωγραφίζω με πινέλα και χρωματιστές μπογιές.
Διαβάστε περισσότερα στο Dutchesss Daily
![](https://www.daynight.gr/wp-content/uploads/2021/02/logo.png)
-
Ρέθυμνο3 ημέρες πριν
Νεκρός ηλικιωμένος τουρίστας σε παραλία του Ρεθύμνου
-
XANIA3 ημέρες πριν
Ανεξέλεγκτη η φωτιά στα Χανιά: Εκκενώνονται άλλα 2 χωριά
-
XANIA3 ημέρες πριν
Κρήτη: Χειροπέδες σε ιδιοκτήτη σκύλου – Τον είχε πεταμένο σε άθλιες συνθήκες
-
ΚΡΉΤΗ3 ημέρες πριν
Κρήτη: Καμπανάκι από επιστήμονες – Κίνδυνος γενικευμένης ξηρασίας στο νησί