Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Θεωρείται και όχι αδίκως το πιο συναρπαστικό και δύσκολο πρωτάθλημα του κόσμου. Το μέγεθος της δυσκολίας του γνωρίζαμε. Αυτή τη χρονιά ανακαλύπτουμε το πόσο συναρπαστικό μπορεί να γίνει. Και πλέον με την κορύφωσή του η αγωνία είναι στο κατακόρυφο σε κάθε αγωνιστική. Οι σημερινές μας προβλέψεις στην Πρεμιερ με αποδόσεις που βρίσκουμε μέσα από το  bet365 app.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ – ΤΟΤΕΝΑΜ (16:05)

Έχασε εύκολα και χωρίς να προβάλει καμία αντίσταση με 3-0 από την Μπράιτον. Από την αρχή σε παθητικό ρόλο, ήταν ξεκάθαρο ότι πρόθεσή της ήταν να κρατήσει το μηδέν και αν μπορέσει να χτυπήσει στην αντεπίθεση. Και καθώς το δεύτερο δεν μπορούσε να το κάνει, έστρεψε την προσοχή της στο πρώτο. Αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε το 1-0 και όλα τελείωσαν εκεί. Δέχτηκε και άλλα δύο στο δεύτερο ημίχρονο και τώρα ψάχνει το πρόγραμμα μέχρι το τέλος να δει από που μπορεί να πάρει βαθμούς.

Αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ, αλλά μπόρεσε και μάζεψε γρήγορα τα κομμάτια της και επέστρεψε στις νίκες. Πέρασε με 0-2 από την έδρα της Άστον Βίλα στον εξ αναβολής αγώνα και μείωσε στο ελάχιστο τη διαφορά που τη χωρίζει από την 6άδα. Απόλυτη η κυριαρχία της στον αγώνα δεν απειλήθηκε ποτέ και ήταν στη διακριτική της ευχέρεια το πότε και το πόσα τέρματα θα σημειώσει.

Ομάδες εντελώς διαφορετικές σε ότι αφορά στόχους, ποιότητα και απόδοση στο γήπεδο, και αν και έχουν και οι δύο κίνητρο για να παλέψουν για τη νίκη, αυτή τελικά θα καθοριστεί από τους πρώτους παράγοντες. Επιλογή μας το διπλο σε σε απόδοση 1.71.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ – ΦΟΥΛΑΜ (18:30)

Δεν εμφανίστηκε καθόλου στον αγωνιστικό χώρο και αποδείχτηκε εύκολη λεία για την Τότεναμ. Έχασε εντός έδρας με 0-2 σε ένα παιχνίδι που φάνηκε ότι δεν είχε κανένα πλάνο. Ούτε επιθετικό, αλλά και κυρίως αμυντικό, αφού δεν μπόρεσε να περιορίσει σε κανένα σημείο τους παίκτες της Τότεναμ από το να δημιουργούν συνεχώς ευκαιρίες. Αξιοποίησαν δύο από αυτές και η Άστον Βίλα βρέθηκε στο καναβάτσο και πιθανότατα εκτός διεκδίκησης κάποιας ευρωπαϊκής θέσης.

Όσο καλή είναι όταν “ταξιδεύει” τόσο ανυπόληπτη εμφανίζεται στην έδρα της. Αποτέλεσμα να γνωρίσει άλλη μια ήττα, αυτή τη φορά από την Λιντς με 1-2. Απόλυτα δίκαιη, καθώς η Φούλαμ φάνηκε ότι παίζει και αυτή στον αγώνα όταν έμεινε πίσω στο σκορ και μέχρι να ισοφαρίσει. Και με 10 λεπτά δεν μπορεί να κερδίσει κανείς. Ελπίζει ότι θα συνεχίσει το αήττητο σερί των 12 αγώνων εκτός έδρας απέναντι στην απογοητευμένη Άστον Βίλα.

Ομάδες που αρέσκονται σε ένα κλειστό στυλ παιχνιδιού τους – 5 under 2.5 η γηπεδούχος, 8 η Φούλαμ. Επιπλέον η κρισιμότητα της αναμέτρησης για την Φούλαμ μας οδηγεί στην επιλογή του under 2.5 σε απόδοση 1.71.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΆΙΤΕΝΤ – ΜΠΡΑΪΤΟΝ  (21:30)

Έμεινε εκτός συνέχειας από το Κύπελλο Αγγλίας χάνοντας με 3-1 από την Λέστερ. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που βρήκε τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 1-1, το δεύτερο ημίχρονο είχε ως αποκλειστική πρωταγωνίστρια την Λέστερ. Πιο αποφασισμένη και με μεγαλύτερα αποθέματα ενέργειας ήταν αυτή που μπόρεσε να πετύχει άλλα δύο γκολ και να πάρει την ιστορική για αυτή πρόκριση. Και να αφήσει την Γιουνάιτεντ χωρίς στόχο στο Νησί, καθώς η διαφορά με την πρωτοπόρο συμπολίτισσα είναι τεράστια.

Σε ένα ματς που ήταν αρκετά καθοριστικό για την σωτηρία της, μπόρεσε και κέρδισε άνετα την Νιουκάστλ με 3-0 και πήρε 4 βαθμούς διαφορά από αυτή. Απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα και το σκορ, καθώς μόνο μια ομάδα προσπαθούσε να κάνει κάτι στο γήπεδο και αυτή ήταν η Μπράιτον. Και το έργο της έγινε ακόμη πιο εύκολο όταν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε το 1-0. Όλα τα υπόλοιπα κύλησαν ομαλά.

Χωρίς να ελπίζει σε κάτι συνεχίζει η Γιουνάιτεντ και το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να κρατήσει τη δεύτερη θέση. Από την άλλη η Μπράιτον μπορεί μεν να πήρε βαθιά ανάσα, αλλά δεν τελείωσε. Είναι αναγκασμένη να παλεύει κάθε ματς. Με αυτά τα δεδομένα θα πάμε στο G/G σε απόδοση 2.00.

Προβλέψεις στοιχήματος ποδοσφαίρου σήμερα και αναλύσεις στο webfreebets.com, όπως επίσης και πληροφορίες και αναλύσεις για τις νόμιμες στοιχηματικές που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα και προσφέρουν και στοιχημα mobile apps μέσα την ταμπλέτα και το κινητό σας.