Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το Ρέθυμνο Futsal, το οποίο επικράτησε με 6-4 του Φαλήρου Futsal στο «Μελίνα Μερκούρη», στο πλαίσιο της 1ης εξ αναβολής αγωνιστική της Β’ Εθνικής.
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα κατάφερε να κάνει να πάρει το πρώτο τρίποντο της σεζόν την Κυριακή το απόγευμα, σε ένα εξαιρετικά δύσκολο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι αν και «πρωτάρηδες» έβαλαν δύσκολα στους Ρεθυμνιώτες. Μάλιστα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-1 στο ημίχρονο, αλλά στο β’ μέρος όλα άλλαξαν. Ο Μερκούρι με χατ – τρικ αλλά και 3 τέρματα από του Μπραχιμάι, Βερνάδο και Παπαδάκη «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Το Φάληρο ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση, αφού μόλις στο 11ο λεπτό πήρε «κεφάλι» στο σκορ, διατηρώντας το προβάδισμα έως το ημίχρονο. Στην επανάληψη, Οι Μερκούρι και Μπραχιμάι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ, με τον Μερκούρι να αυξάνει το προβάδισμα σε 3-1 στη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2, ενώ έχασαν πολλές ευκαιρίες για την ισοφάριση. Όμως, οι Ρεθυμνιώτες είχαν την ποιότητα να αντεπεξέλθουν και με ακόμη 3 τέρματα πήραν τη νίκη με 6-4.
ΤΑ ΓΚΟΛ: 21’, 28’, 39’ Μερκούρι, 24’ Μπραχιμάι, 33’ Βερνάδος, 38’ Παπαδάκης / 11’, 39’ Κονόμης, 30’ Συριόπουλος, 34’ Λαβάι.
ΡΕΘΥΜΝΟ FUTSAL (Νίκος Κυριακόπουλος): Δουζίνας, Κυριακόπουλος, Μερκούρι,. Μπραχιμάι, Μάκινεν, Παπαδάκης, Βερνάδος, Πατητάρας, Ράατ, Γκιοργκίεβ, Στεφανάκης, Λουρεντζάκης, Δρυγιαννάκης.
ΦΑΛΗΡΟ FUTSAL (Πολπορίνης): Βενιέρης, Θάνος, Διονυσόπουλος, Σαλλιτά, Λαβάι, Χρηστίδης, Κονόμης, Καρούτζος, Συριόπουλος.

Πηγή: goodnet.gr