Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Από την στιγμή που η Ντάλιαν Γιφάνγκ προηγήθηκε στο 11ο λεπτό, ήταν σχεδόν σίγουρη η επιβεβαίωση του GG, κάτι το οποίο τελικά έγινε στο 27΄. Αξιοσημείωτο στο συγκεκριμένο παιχνίδι βέβαια ότι μπήκαν άλλα τρία γκολ από το 83ο λεπτό και μετά…

Γράφει ο Λάμπρος Λυριτζής

Στο Μίεσκι η Πιάστ Γκλίβιτσε θα επιδιώξει απόψε να ολοκληρώσει αυτό που ξεκίνησε πριν από μία εβδομάδα στην Λευκορωσία αλλά σίγουρα δεν έχει εύκολο έργο. Η πρωταθλήτρια Πολωνίας απέσπασε ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Μπάτε Μπόρισοβ, ούσα μάλιστα αυτή που προηγήθηκε στον αγώνα, και έχει ένα μικρό πλεονέκτημα εν όψει της σημερινής ρεβάνς.

Η πρωταθλήτρια Λευκορωσίας βέβαια διαθέτει μεγάλη εμπειρία σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις έναντι της πρωτάρας αντιπάλου της και ταξίδεψε στην Πολωνία με στόχο να σκοράρει και να πάρει αυτή το εισιτήριο για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο αγώνας πρωταθλήματος με την Τορπέντο χρησίμευσε ως παιχνίδι προετοιμασίας και ανύψωσης του ηθικού. Έχει μάθει να πρωταγωνιστεί και να επιτίθεται λόγω της κυριαρχίας που έχει σταθερά εδώ και πολλά χρόνια εντός συνόρων και πολύ σπάνια μένει στο μηδέν.

Η Πιάστ Γκλίβιτσε στο ενδιάμεσο των δύο αναμετρήσεων ηττήθηκε 1-3 από την Λέχια Γκντανσκ για το Σούπερ Καπ. Το μυαλό όλων βρίσκεται στο σημερινό παιχνίδι αλλά σίγουρα τα τρία γκολ που δέχθηκε φανερώνουν αμυντικές αδυναμίες. Και η αλήθεια είναι πως και οι τρεις δυνατοί φιλικοί αγώνες που είχε δώσει είχαν συνδυαστεί με GG & Over 2.5.

Το 0-0 δίνει την πρόκριση στους γηπεδούχους αλλά το αποκλείω να μπουν στον αγωνιστικό χώρο με αμυντικές διαθέσεις. Οι φιλοξενούμενοι θα ψάξουν από νωρίς το γκολ και δεν αποκλείω να έχουμε ένα νέο 1-1, αφού δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές ανάμεσα στις δύο ομάδες

Οι στοιχηματικές εταιρίες που εμπιστεύεσαι βρίσκονται στο stoiximatikesetairies.gr