Η Ελλαδάρα πέρασε στους «16» και σήμερα θα κάνει την υπέρβαση στο SOCCA World Cup 2019! | ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ

no gad
Shares

Η Ελληνική Ομάδα Minifootball πάει… τρένο και τίποτα δεν τη σταματά!  H εθνική μας κέρδισε με σκορ 2-0 την Λετονία την Πέμπτη το βράδυ στο Ρέθυμνο και πήρε την πρόκριση για τους “16” του Μουντιάλ μίνι ποδοσφαίρου «Socca World Cup 2019»!

Εντυπωσιακή για μια ακόμα φορά ήταν η παρουσία του κόσμου, καθώς 4.000 κόσμος βρέθηκε στο γήπεδο και μερικές χιλιάδες ακόμα παρακολούθησαν το ματς από τη γιγαντοοθόνη που έχει στηθεί έξω από το γήπεδο, υποστηρίζοντας από κοντά τους ποδοσφαιριστές της Εθνικής ομάδας, τα γκολ της οποίας πέτυχαν στο 28’ ο Τζάνετος και στο 40’ ο Στάμος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει στις 21:05 την Κροατία και με τον κόσμο στο πλευρό της θα προσπαθήσει να κάνει την υπέρβαση και να προκριθεί στην φάση των νοκ άουτ.

Το Daynight.gr, περήφανος χορηγός επικοινωνίας του SOCCA World Cup 2019, βρέθηκε στο γήπεδο και κατέγραψε με τον φακό του Fiorelo Toromani τo πάθος στις κερκίδες:

Η Ελλάδα κατάφερε να συλλέξει στο πλαίσιο των αγώνων που έδωσε για τον 1ο όμιλο, 8 βαθμούς, κερδίζοντας ακόμα την Χιλή (4-2) ενώ έφερε ισοπαλίες με Αίγυπτο (2-2) και Μεξικό (0-0).

Τα αναψυκτικά και οι χυμοί Λουξ έχουν κερδίσει πάμπολλες διακρίσεις για την ποιότητα τη γεύση τους και την επιχειρηματική εξωστρέφεια, ενώ βρίσκονται χορηγικά δίπλα στο Socca World Cup 2019. Mε νέα προϊόντα και εξαιρετικές γεύσεις, τα αναψυκτικά και οι χυμοί λουξ βρίσκονται στις πρώτες γευστικές προτιμήσεις.

Υπενθυμίζεται ότι η διοργάνωση ξεκίνησε το περασμένο Σάββατο 12 Οκτωβρίου και ολοκληρώνεται την Κυριακή (20/10).

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα από το φακό του Alex Franfurt:

Δείτε τις φωτογραφίες του Daynight.gr στο άλμπουμ που ακολουθεί:

 

 

Τo πρόγραμμα της Παρασκευής

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου
10.00 C Πολωνία – Βέλγιο
11.00 A Μεξικό – Χιλή
12.00 D Αγγλία – Ουρουγουάη
13.00 B Τουρκία – Αλγερία
14.00 H Σλοβενία – Ουγγαρία
15.00 E Ομάν – Καζακστάν
16.00 F Ρωσία – Περού
17.00 G Γαλλία – Κίνα
18.00 F Ινδία – Ισπανία
19.00 E ΗΠΑ – Νιγηρία

 

Φάση των 16


Παρασκευή 18 Οκτωβρίου

20.00 (1) Βραζιλία – 2ος A Group
21.05 (2) Νικητής A Group – Κροατία
22.10 (3) Νικητής C Group – 2ος D Group
23.15 (4) Νικητής D Group – 2ος C Group
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
11.05 (5) Ρωσία – Η.Π.Α.
12.10 (6) Καζακστάν – Μολδαβία
13.15 (7) Ουγγαρία – 2ος Γαλλία ή Κίνα G Group
14.20 (8) Νικητής G Group – 2ος H Group

 

Προημιτελική Φάση


Σάββατο 19 Οκτωβρίου

18.40 (9) Νικητής 1 – Νικητής 3 (1ος Προημιτελικός)
19.45 (10) Νικητής 2 – Νικητής 4 (2ος Προημιτελικός)
20.50 (11) Νικητής 6 – Νικητής 8 (3ος Προημιτελικός)
21.55 (12) Νικητής 5 – Νικητής 7 (4ος Προημιτελικός)

 

Ημιτελική/Τελική Φάση


Κυριακή 20 Οκτωβρίου

14.00 (13) Νικητής 10 – Νικητής 12 (1ος Ημιτελικός)
15.15 (14) Νικητής 9 – Νικητής 11 (2ος Ημιτελικός)
19.30 Μικρός Τελικός
21.00 Μεγάλος Τελικός

 

Οι βαθμολογίες

ΓΚΡΟΥΠ A
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Ελλάδα 8 4          2-2-0   8 – 4
  2. Μεξικό 7 3          2-1-0   9 – 5
  3. Αίγυπτος 5 4          1-2-1   8 – 10
  4. Λετονία 3 4          1-0-3   6 – 7
  5. Χιλή 1 3          0-1-2   3 – 8

 

ΓΚΡΟΥΠ B
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Βραζιλία 10 4          3-1-0   5 – 0
  2. Κροατία 7 4          2-1-1   10 – 3
  3. Κολομβία 7 4          2-1-1   7 – 6
  4. Τουρκία 1 3          0-1-2   3 – 7
  5. Αλγερία 0 3          0-0-3   0 – 9

 

ΓΚΡΟΥΠ C
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Λιθουανία 9 4          3-0-1   11 – 7
  2. Πολωνία 7 3          2-1-0   10 – 2
  3. Μαρόκο 6 4          2-0-2   9 – 10
  4. Ουαλία 4 4          1-1-2   6 – 7
  5. Βέλγιο 0 3          0-0-3   1 – 11

 

ΓΚΡΟΥΠ D
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Βουλγαρία 9 4 3-0-1   11 – 5
  2. Αγγλία 7 3          2-1-0   5 – 0
  3. Ουρουγουάη 6 3          2-0-1   6 – 4
  4. Αργεντινή 3 4          1-0-3   1 – 7
  5. Κύπρος 1 4          0-1-3   3 – 10

 

ΓΚΡΟΥΠ E
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Καζακστάν 9 3          3-0-0   10 – 2
  2. Η.Π.Α. 6 3          2-0-1   7 – 3
  3. Σλοβακία 6 4          2-0-2   8 – 5
  4. Ομάν 3 3          1-0-2   4 – 7
  5. Νιγηρία 0 3          0-0-3   2 – 14

 

ΓΚΡΟΥΠ F
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Ρωσία 9 3          3-0-0   14 – 5
  2. Μολδαβία 9 4          3-0-1   19 – 10
  3. Ισπανία 3 3          1-0-2   9 – 7
  4. Ινδία 1 3          0-1-2   5 – 10
  5. Περού 1 3          0-1-2   3 – 18

 

ΓΚΡΟΥΠ G
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Σκωτία 8 4          2-2-0   8 – 1
  2. Γαλλία 7 3          2-1-0   10 – 0
  3. Κίνα 7 3          2-1-0   7 – 1
  4. Ιρλανδία 3 4          1-0-3   3 – 14
  5. Ιράκ 0 0 4          0-0-4   0 – 12

 

ΓΚΡΟΥΠ H
ΟΜΑΔΑ        Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

  1. Ουγγαρία 9 3          3-0-0   11 – 5
  2. Ρουμανία 5 4          1-2-1   12 – 8
  3. Σλοβενία 5 3          1-2-0   9 – 5
  4. Γερμανία 5 4          1-2-1   10 – 11
  5. Πακιστάν 0 4          0-0-4   4 – 17

* Με έντονα γράμματα οι ομάδες που έχουν προκριθεί στους «16».

Shares

no gad
no gad

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *