υποψήφιοι

Οι 47 υποψήφιοι βουλευτές που διεκδικούν την ψήφο των Ρεθυμνιωτών

Shares

Μεταξύ 46 υποψηφίων βουλευτών σε 17 κόμματα και ενός μεμονωμένου υποψηφίου καλούνται να επιλέξουν οι 72.871 εκλογείς του Ρεθύμνου την προσεχή Κυριακή για την εκπροσώπηση τους στην ελληνική βουλή.

Σήμερα η Κρητική Επιθεώρηση παρουσιάζει αναλυτικά όλους τους υποψηφίους στα κόμματα, που συμμετέχουν στις εκλογές.

Να θυμίσουμε ότι στην Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου θα υπάρχουν 211 εκλογικά τμήματα και 72.871 εκλογείς, κατανεμημένα σε:

  • 210 εκλογικά τμήματα βασικών εκλογέων, με εγγεγραμμένους:
  • 485 στους βασικούς εκλογικούς καταλόγους
  • 231 στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 της εκλογικής νομοθεσίας
  • 1 εκλογικό τμήμα ετεροδημοτών, με εγγεγραμμένους:
  • 155 στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους ετεροδημοτών

Ετεροδημότες της Π.Ε. Ρεθύμνης ανά την επικράτεια:

  • 6 εκλογικά τμήματα ετεροδημοτών (4 αμιγή και 2 εφετειακά), με εγγεγραμμένους 1.630 εκλογείς

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

  1. ΚΑΚΛΙΔΑΚΗ ΑΓΑΠΗ του Εμμανουήλ
  2. ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα
  3. ΜΑΛΛΙΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
  4. ΣΤΑΜΑΤΕΡΑΚΗ ΑΝΝΑ του Ανδρέα

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ (ΣΥΡΙΖΑ)

  1. ΚΛΑΔΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΔΗΜΟΣ) του Ευστρατίου
  2. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του Αντωνίου
  3. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Νικολάου
  4. ΞΑΝΘΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Γεωργίου

 

Κίνημα Αλλαγής (ΚΙΝ.ΑΛ.) (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό Κέντρο – «ΕΔΕΜ» – Κινήσεις Πολιτών)

  1. ΒΑΟΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
  2. ΒΡΟΝΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Παντελή
  3. ΚΟΤΖΑΝΑΚΗ ΚΑΣΑΝΔΡΑ του Γεωργίου
  4. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του Εμμανουήλ

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΔΑΚΑΝΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Χαραλάμπους
  2. ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ συζ. Αντωνίου
  3. ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ του Ιωσήφ
  4. ΡΟΥΛΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη

 

 ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΜΑΜΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Ευαγγέλου
  2. ΜΑΝΤΖΑΚΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Θεοδώρου

 

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

  1. ΣΗΦΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου

 

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

  1. ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γερασίμου
  2. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΘΟΣ του Αποστόλου
  3. ΣΑΒΒΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Κωνσταντίνου

 

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

  1. ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΚΥΜΙΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
  3. ΛΥΡΗ συζ. ΤΣΑΝΑΚΑΛΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Βασιλείου
  4. ΧΟΛΕΒΑ – ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Θωμά

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΝΥKΤΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου
  2. ΠΕΡΙΣΣΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του Χαριδήμου
  3. ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Εμμανουήλ

 

 ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

  1. ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μιχαήλ
  2. ΠΑΠΠΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου

 

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΜΠΑΓΙΑΡΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

 

Ε.ΠΑ.Μ. – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

  1. ΠΑΝΤΑΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΩ του Εμμανουήλ
  2. ΠΑΤΑΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ

 

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αναστασίου

 

ΜέΡΑ25

  1. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΝΙΚΟΛΙΑ του Ανδρέα
  2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Χαραλάμπους
  3. ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ- ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

  1. ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου
  2. ΙΟΡΔΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Χαραλάμπους

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ- ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΒΟΥΜΒΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Γεωργίου
  3. ΘΕΟΔΩΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ) του Ιωάννη

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΒΑΜΙΑΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Μιχαήλ
  2. ΚΑΜΑΡΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
  3. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Ελευθερίου

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

  1. ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ του Ιωσήφ
Shares


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *