Τσέλσι-Άρσεναλ & Σεβίλη στο Κύπελλο Ισπανία

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Εμβόλιμη στην Πρέμιερ Λιγκ με σούπερ παιχνίδι απόψε, ενώ αύριο θα έχουμε δράση και στην δική μας Σούπερ Λιγκ. Πλην του Τσέλσι-Άρσεναλ, στοιχηματικά θα μας απασχολήσει και το Σεβίλη-Λεβάντε, το οποίο αφορά αναμέτρηση για τους «32 του Κυπέλλου Ισπανίας.

Τσέλσι-Άρσεναλ

Αγωνίστηκε στην έδρα της Νιουκάστλ, όμως η ήττα με 1-0 δεν αποφεύχθηκε. Είχε την κατχοή και τον έλεγχο του παιχνιδιού, όμως μέχρι εκεί. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού δέχθηκε το γκολ, εξακολουθεί όμως να έχει τον πρώτο λόγο για την τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Ο κόουτς Λάμπαρντ τόνισε οτι ποτέ δεν είναι εύκολο ένα παιχνίδι με αντίπαλο την Άρσεναλ. Από την άλλη, οι «Κανονιέρηδες» ήρθαν για δεύτερη φορά ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο πρωτάθλημα, αυτή την φορά κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Παρουσιάζει πάντως κάποια σημάδια βελτίωσης τελευταία με τον Αρτέτα στο τιμόνι της. Τελευταία φορά που κέρδισε εκτός έδρας την Τσέλσι σε επίπεδο πρωταθλήματος ήταν το 2011.

Παρά τα σκαμπανεβάσματα της, η Τσέλσι παραμένει πιο «πειστική». Συν τοις άλλοις, έχει και την παράδοση με το μέρος της, με την Άρσεναλ να αγωνίζεται χωρίς τον Ομπαμεγιάνγκ. Πάμε με τον άσο του 1.75.

Σεβίλλη-Λεβάντε

Εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων στην Μαδρίτη χάνοντας από την Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 2-1. Σχεδόν τίποτα από την ομάδα του Λοπετέγκι, έπειτα από ένα γενικά κακό πρώτο ημίχρονο, με τον ρυθμό να ανεβαίνει στην επανάληψη. Η Σεβίλλη ισοφάρισε προσωρινά με τον Λουκ ντε Γιονγκ στο 64ο λεπτό, όμως πέντε λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο. Η Λεβάντε από την άλλη για δεύτερη σερί φορά εκτός έχασε, με σκορ 1-0 από την Αλαβές τώρα. Κακή έως απογοητευτική εμφάνιση, με τον κίπερ Φερνάντεθ να σταματάει τουλάχιστον τέσσερα τετ-α-τετ.

Το τι θα πράξει απόψε ο Λοπετέγκι είναι άγνωστο, όμως φαίνεται πως θα κινηθεί στα πλαίσια του rotation. H Λεβάντε θα αγωνιστεί πλήρης και αυτό μας οδηγεί στο κοντράρισμα του άσου διαμέσου του χάντικαπ του +1,5 γκολ. Στο 1.89 το «2» με +1,5 AH υπέρ της Λεβάντε.