Δημοσιεύτηκε

στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Επιστροφή στη δράση απόψε για το Champions League, με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής να μονοπωλούν το ενδιαφέρον. Τεράστιο ματς στο Μιλάνο, με την Ίντερ να υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα. Τι κρατάμε στοιχηματικά και ποια είναι η εκτίμηση του Foxbet;

Ίντερ

Ήταν εξαιρετική το Σάββατο και συνέτριψε 5-0 την Τζένοα, χωρίς μάλιστα να έχει τον γκολτζή Ικάρντι στη σύνθεσή της. Πίεσε από το πρώτο λεπτό, στο 16′ κέρδιζε ήδη με 2-0, ολοκληρωτική εμφάνιση. Δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα, είχε προηγηθεί το εντυπωσιακό 3-0 επί της Λάτσιο στη Ρώμη. Στο «Καμπ Νου», πάντως, ήταν μέτρια, δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί την Μπαρτσελόνα και ηττήθηκε 2-0. Δέχτηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενδιάμεσα οι Καταλανοί είχαν και δοκάρι. Αν κερδίσει απόψε βρίσκεται με το ένα πόδι στους «16» (προκρίνεται με νίκη αν έρθει ισόπαλο το άλλο ματς), ενώ αν ηττηθεί παρατείνεται η αγωνία της. Το συγκρότημα του Λουτσιάνο Σπαλέτι έχει 9 νίκες στις 10 τελευταίες υποχρεώσεις της, για όλες τις διοργανώσεις. «Το γεγονός ότι η ομάδα πάει καλά, σε απόδοση και αποτελέσματα, μας κάνει να πιστεύουμε πως μπορούμε να τα καταφέρουμε κόντρα σε κάθε αντίπαλο. Η Μπαρτσελόνα είναι το υψηλότερο επίπεδο δυσκολίας που υπάρχει», δήλωσε ο 59χρονος τεχνικός.

Αγωνιστικά Νέα: Πήρε ανάσες στο ματς με την Τζένοα ο σούπερ σταρ και πρώτος σκόρερ Ικάρντι (Ε, 3/2, 8/6). Αγωνίστηκε ο Ναϊνγκολάν (2/1, 8/2, μπήκε στο 87′ και πρόλαβε να σκοράρει), δεν είναι ακόμα απόλυτα έτοιμος, όμως λόγω ιδιοσυγκρασίας αναμένεται να ξεκινήσει βασικός. Εκτός ευρωπαϊκής λίστας ο μέσος Γκαλιαρντίνι (7/2), ο οποίος πέτυχε δύο γκολ στο προηγούμενο και ο Βραζιλιάνος αριστερός μπακ Ντάλμπερτ (5/0).

Πιθανή ενδεκάδα: (4-2-3-1): Χαντάνοβιτς – Ντ’Αμπρόσιο, Σκρίνιαρ, Μιράντα, Ασαμόα – Βεσίνο, Μπρόζοβιτς – Πέρισιτς, Ναϊνγκολάν, Πολιτάνο – Ικάρντι

Μπαρτσελόνα

Τα χρειάστηκε στο ματς με τη Βαγεκάνο, κέρδισε δύσκολα 3-2 με ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις, με τον Σουάρες να ανοίγει το σκορ (10′), όμως τα αμυντικά λάθη δεν άφησαν σε ησυχία τους Καταλανούς, η εστία τους παραβιάστηκε δύο φορές (35′, 57′). Στο τέλος έβγαλαν χαρακτήρα νικητή, ανατρέποντας την κατάσταση με τέρματα των Ντεμπελέ (87′) και Σουάρες (90′). Έτσι, η «Μπάρτσα» αξιοποίησε τις γκέλες των αντιπάλων της κι αποσπάστηκε στο +4 από τα 2η θέση. Στο Τσάμπιονς Λιγκ, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα από την Ίντερ, κέρδισε 2-0, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (32′, 83′), ενώ ενδιάμεσα είχε και δοκάρι. «Η Ίντερ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση όμως εμείς θέλουμε να κερδίσουμε για να εξασφαλίσουμε την πρόκριση», είπε ο Ερνέστο Βαλβέρδε, ξεκαθαρίζοντας πως ο Μέσι δεν πρόκειται να αγωνιστεί απόψε αν δεν είναι απόλυτα έτοιμος, υπό το φόβο νέου τραυματισμού.

Αγωνιστικά Νέα:Η Μπαρτσελόνα μπορεί να μην αποδίδει θέαμα σε όλα τα ματς, ή να αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα στο ανασταλτικό σκέλος, όμως έχει καταφέρει να είναι στην 1η θέση, τόσο στο πρωτάθλημα όσο και στον όμιλο. Στην αποστολή έπειτα από 4 ματς ο σούπερ-σταρ Μέσι (Ε, 2/5, 9/7), αν και δύσκολα θα βγάλει 90λεπτο. Μόνιμα εκτός λόγω τραυματισμού οι κεντρικοί αμυντικοί Ουμτιτί (1/0, 6/0) και Βερμέλεν (1/0, 2/0), ενώ δεν υπολογίζεται ούτε ο εφεδρικός χαφ Σάμπερ.

Πιθανή ενδεκάδα: (4-3-3): Τερ Στέγκεν – Σ. Ρομπέρτο, Πικέ, Λενγκλέ, Άλμπα – Αρτούρ, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς – Ραφίνια (ή Μέσι), Σουάρες, Κουτίνιο