στις

Διαφήμιση
Διαφήμιση

Γράφει στο Bethoven ο Λάμπρος Λυριτζής. Διαβάστε εδώ τα πάντα για τα καλύτερα καζίνο online

Τα έβαλε μαζεμένα η Ζενίτ κόντρα στην Ουράλ. Συνέτριψε με 7-1 την αντίπαλό της, με το Over 2.5 να έχει επιβεβαιωθεί στο 15ο λεπτό! Τέλεια!

Η Ζενίτ λοιπόν διεύρυνε την διαφορά στην κορυφή και περιμένει σήμερα την Σότσι να βάλει δύσκολα και να κόψει βαθμούς από την Κράσνονταρ. Ταυτόχρονα γίνεται μάχη για την 3η θέση με τις Ροστόβ και Λοκομοτίβ Μόσχας να ισοβαθμούν και να επιδιώκουν απόψε να αποκτήσουν προβάδισμα.

Η Ροστόβ είχε επικρατήσει 2-1 στην Μόσχα στον πρώτο γύρο και έχει αυτήν την στιγμή το πάνω χέρι. Η ομάδα του Κάρπι επιβλήθηκε 3-2 εντός έδρας της ΤΣΣΚΑ Μόσχας την Δευτέρα, επιβεβαιώνοντας για μία ακόμα φορά ότι είναι ιδιαίτερα αποτελεσματική μπροστά στο κοινό της με έως τώρα απολογισμό 7 νίκες, 2 ισοπαλίες και μόλις 1 ήττα. Συνολικά πάντως έχει αρνητική παράδοση κόντρα στην Λοκομοτίβ αλλά δεν είναι αυτή η μοναδική δυσκολία που θα αντιμετωπίζει απόψε…

Η ομάδα του Σέμιν παρουσιάζεται περισσότερο αποτελεσματική ως φιλοξενούμενη, με έξι διπλά και τρεις ισοπαλίες σε έντεκα εξόδους. Είναι ομάδα με συμπαγή αμυντική γραμμή και κράτησε το μηδέν στα δύο παιχνίδια μετά την χειμερινή διακοπή. Συγκεκριμένα απέσπασε λευκή ισοπαλία στην Αγία Πετρούπολη από την Ζενίτ και την προηγούμενη Κυριακή επιβλήθηκε 1-0 εντός έδρας της Άχματ Γκρόζνι.

Η Ροστόβ έχει περισσότερες επιθετικές αρετές αλλά ο αγώνας είναι κρίσιμος βαθμολογικά και δεν πρόκειται να ρισκάρει. Το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρειες, όπως άλλωστε συμβαίνει σχεδόν πάντοτε στο συγκεκριμένο ζευγάρι. Καλές πιθανότητες για ισοπαλία σε υψηλή απόδοση.